مقالات

لاغری آسان | ۳ گام تا کاهش وزن موثر

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر | گن لاغری | گن ساعت شنی

لاغری آسان برای خیلی از افراد غیر ممکن به نظر می رسد؛ اما در صورت استفاده از روش های اصولی امکان پذیر است که با رعایت سه گام اصلی یعنی استفاده از یک برنامه غذایی مناسب، ورزش های اصولی و استفاده از گن های لاغری صورت می گیرد. در ادامه قصد داریم تا به بررسی دقیق سه گام تا کاهش وزن موثر بپردازیم.

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر | گن لاغری | گن ساعت شنی

چاقی چیست و چرا باید لاغر شویم؟

چاقی در واقع به معنای چربی اضافه در بدن است که بر روی بافت های مختلف قرار گرفته و مشکلات زیادی را برای بدن به وجود می آورد. در واقع با نگاه کردن به ظاهر افراد به راحتی می توان چاقی آنها را تشخیص داد. البته با محاسبه شاخص توده بدنی هم می ‌توان به میزان دقیق به اضافه وزن افراد پی برد.

لاغری و تناسب اندام جزء اهداف همه مردم است و تمایل دارند تا به آن دست پیدا کنند؛ اما اغلب این افراد ترجیح می دهند تا از روش های لاغری آسان و سریع به این هدف خود دست پیدا نمایند. کم کردن وزن و لاغر شدن می تواند از ایجاد بیماری دیابت، مشکلات افسردگی و همچنین کاهش اعتماد به نفس جلوگیری کرده و یک زندگی سالم را به ارمغان می آورد.

به خصوص چاقی شکم و چاقی پهلو دو مشکل عمده افراد بوده که آسیب به ستون فقرات و ایجاد ظاهر نامناسب را به دنبال دارد.

 

روش های لاغری و کاهش سایز سریع

چندین و چند روش جهت کاهش سایز سریع وجود داشته که بر اساس نحوه کارکرد هر کدام از این روش ها تأثیرات متفاوتی را ایجاد می کنند. اغلب روش های لاغری سریع، ویژگی ‌های مشترکی با یکدیگر دارند که در این بخش با دسته بندی اصولی چند گروه مهم روش های لاغری را ذکر می نماییم:

 • کاهش وزن با رژیم های تغذیه ای
 • کاهش وزن با ورزش سخت و سنگین
 • کاهش وزن با داروهای مختلف
 • کاهش وزن به کمک ابزارها و لوازم خاص مانند گن ها
 • کاهش وزن با روش جراحی در معده، روده یا حذف چربی ها

هر کدام از این روش ها می تواند به تنهایی صورت بگیرد یا به شکل ترکیبی بر روی لاغری سریع تأثیر بگذارند.

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر | گن لاغری | گن ساعت شنی

سه گام تا کاهش وزن موثر و مورد تایید افراد متخصص

‏در بین روش هایی که در بالا ذکر شد می توان سه گام تا کاهش وزن موثر را انتخاب کرده و از هرکدام آنها به تنهایی یا به صورت مشترک استفاده کرد.

سه گام تا کاهش وزن موثر عبارتند از:

 1. لاغری با کمک تغذیه و زیر نظر متخصص
 2. لاغری با کمک ورزش به شکل کاملاً استاندارد
 3. لاغری با استفاده از گن های مخصوص شکم و پهلو

در ادامه به بررسی هر کدام از این سه گام به‌صورت تخصصی می پردازیم.

 

گام ۱: لاغری با کمک تغذیه و زیر نظر متخصص

در صورتی که قصد گرفتن رژیم لاغری را دارید، باید زیر نظر متخصصین تغذیه این کار را انجام دهید تا پزشک با بررسی ویژگی های بدنی شما بتواند بهترین برنامه غذایی را ارائه نماید. اما به طور کلی باید گفت که برای رعایت رژیم لاغری باید برخی از نکات مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه به طور کلی به آنها می پردازیم:

استفاده از فیبر محلول

گنجاندن فیبر محلول در برنامه غذایی برای خروج سریعتر غذا از دستگاه گوارش و ایجاد احساس سیر بودن که با استفاده از مواد غذایی مانند آووکادو، حبوبات و توت سیاه ایجاد می شود.

حذف چربی ترانس

حذف مواد غذایی که دارای چربی ترانس هستند، تأثیر زیادی در کاهش وزن سریع داشته؛ زیرا این چربی ها ارتباط مستقیم با چاقی در بخش شکم و پهلو دارد.

گنجاندن غذاهای پروتئین دار

استفاده از غذاهای حاوی پروتئین بیشتر به دلیل داشتن برخی از هورمون ها احساس سیری در فرد به وجود آورده و از عضله های بدن محافظت می کند.

کاهش مواد قندی

حذف مواد غذایی حاوی قند فروکتوز که به سرعت جذب خون شده، از بیماری ‌هایی مانند دیابت نوع ۲ و کبد چرب نیز جلوگیری می نماید.

به کار بردن روغن های طبیعی

استفاده از روغن های طبیعی و گیاهی جهت پخت و پز مانند روغن کنجد و روغن زیتون تأثیر زیادی در بالاتر بردن متابولیسم بدن دارد.

کاهش استرس و اضطراب

دوری از مسائلی مانند استرس و اضطراب کمک کرده تا با رعایت نکات تغذیه با سرعت بالاتری کاهش وزن در بدن اتفاق بیفتد. در واقع استرس موجب شده تا غده فوق کلیوی ماده‌ ای به نام کورتیزول ترشح کند که این ماده موجب افزایش ذخیره و تجمع چربی، به خصوص چربی شکمی می شود.

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر | گن لاغری | گن ساعت شنی

گام ۲: لاغری با کمک ورزش به شکل کاملاً استاندارد

در صورت استفاده از روش‌ های علمی و اصولی بدون آسیب وارد کردن به سلامتی و با جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر امکان کاهش وزن سریع وجود دارد. در واقع نکات مهم در کاهش وزن بر پایه دو ستون اصلی یعنی ژنتیک و عادت های غذایی و رفتاری استوار است که با تغییر در عادت های غذایی و حرکتی تا حد زیادی می توان در این پروسه موفق شد.

از مهمترین خواص و فواید ورزش کردن، امکان لاغری شکم و پهلو است؛ زیرا سوخت ساز بدن و تعریق بالاتر رفته، در نتیجه ماهیچه ‌ها برای انرژی خود چربی های ذخیره شده را می سوزانند.

معرفی چند مدل از ورزش هایی که در لاغری سریع و استاندارد تأثیرگذار هستند:

پیاده روی

پیاده روی به عنوان یک ورزش هوازی برای سوزاندن کالری و حذف چربی های شکم و پهلو مناسب است.

دویدن

دویدن با بالاتر بردن ضربان قلب و سوزاندن کالری بیشتر به کاهش چربی شکم منجر می شود.

ورزش شنا

شنا جزء ورزش های هوازی و برای از دست دادن وزن و قوی تر کردن تمامی عضلات بدن مناسب است.

ورزش یوگا

ورزش یوگا نه تنها کمک زیادی به حذف چربی های بدن به خصوص در قسمت پهلو، ران و شکم کرده؛ بلکه در از بین بردن اضطراب و استرس و ایجاد آرامش تأثیر می گذارد.

ورزش ایروبیک

این ورزش مناسب برای کاهش وزن و ایجاد استایل زیبا بوده؛ زیرا تمامی حرکت های دراز و نشست، پلانک، پروانه یا طناب زدن، دویدن درجا، پرش اسکات، حرکت کوهنورد، لانچ رو به جلو و موارد مختلف دیگر در آن گنجانده شده است.

 

گام ۳: لاغری با استفاده از گن های ساعت شنی مخصوص شکم و پهلو

گن لاغری از سریع ترین راه حل هایی است که برای حفظ تناسب اندام و لاغرتر شدن بخش های مختلف بدن مانند پهلوها، شکم، ران و موارد دیگر کاربرد دارد. انواع مختلفی از این گن طراحی و تولید شده ‌اند که هر کدام از آنها در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

اگر در هنگام انتخاب و خرید گن برخی از نکات مهم و اصولی را رعایت کنید به شکل بهتری می توانید از آنها بهره ببرید.

در حال حاضر بهترین گن ساعت شنی موجود در بازار گن های اورجینال و اصل ساخت کشور کلمبیا است که به تعداد محدود وارد شده؛ ولی جنس عالی دارد.

مهمترین موارد استفاده و کاربرد این گن ها به شرح ذیل می باشد:

 • مورد استفاده ورزشکاران جهت سفت کردن عضلات
 • مورد استفاده پزشکی برای تقویت عضلات شکمی و پهلو برای محافظت از ستون فقرات
 • مورد استفاده جهت کاهش سایز سریع و صاف و یکدست کردن شکم و پهلو جهت قرارگیری هرچه زیباتر لباس های مجلسی بر روی بدن
 • مورد استفاده برای کاهش سایز با جلو رفتن قزن ها به واسطه سفت کردن و انقباض چربی ها

گن های ساعت شنی در دو مدل به ‌صورت گن ساعت شنی شکمی و گن ساعت شنی تاپی که به آن بند سوتینی هم می گویند، طراحی و تولید شده‌ اند. تنوع گن های ساعت شنی شرایط استفاده از آن را آسان کرده است؛ همچنین این نوع گن از لحاظ قرارگیری بر روی بدن در دو مدل تولید می گردد:

 1. گن ساعت شنی شکمی
 2. گن ساعت شنی تاپی یا بند سوتینی

گن های ساعت شنی به گونه ای طراحی شده که در قسمت جلوی آنها چند ردیف قزن قرار گرفته و از لحاظ تعداد ردیف قزن بر روی این گن ها نیز در دو مدل گن ساعت شنی ۳ قزنه و گن ساعت شنی ۶ قزنه وجود دارد.

افراد می ‌توانند در هر ماه حداقل یک ردیف از قزن ها را به جلو رفته تا به شکل بهتری بدن به حالت ساعت شنی شکل بگیرد. آنها معمولاً بر روی شکم با کمک فنرهایی که در قسمت های مختلف آن قرار گرفته به خوبی ثابت مانده و کمک کرده تا شکم و پهلو به شکل ساعت شنی درآید.

پرطرفدارترین مدل های این گن ها به صورت ۹ فنره و ۲۵ فنر طراحی شده که هر چقدر تعداد فنر ها بالاتر باشد، در نتیجه کیفیت کار بیشتر و بهتر است.

دریافتیم که تنوع بالای گن های ساعت شنی از لحاظ نوع قزن، نحوه ایستایی بر روی بدن و تعداد فنرها وجود داشته که به طور کلی چند گروه از این گن ها را می توانید با توجه به شرایط خود به راحتی تهیه کنید.

 

انواع مختلف گن ساعت شنی

انواع مختلف گن ساعت شنی از ۶ لایه اکسپرس و با استفاده از الیاف ۱۰۰ درصد لاتکس طبیعی تولید می شوند که سرعت عمل چربی سوزی و افزایش دمای میانی بدن را به دنبال دارد.

این گن ها با یک لایه آستر کتانی داخلی طراحی شده که هیچ حساسیت پوستی در طی استفاده به وجود نمی آورند و فنرهای انعطاف پذیر و تعداد ردیف قزن های قابل تغییر موجود در روی این گن ایجاد حس رضایت در افراد را به وجود می آورد.

 

گن ساعت شنی ۳ قزنه شکمی ۹ فنره

این نوع گن برای افرادی که سایز متوسط داشته و قصد کاهش سریع یک الی دو سایز در شکم و پهلو  را داشته اند، مناسب است؛ از این گن برای فعالیت های ورزشی سبک و کارهای روزانه و محل کار به راحتی می توان استفاده کرد.

گن ساعت شنی ۳ قزنه تاپی ۹ فنره

این نوع گن برای افرادی که در قسمت پشت کمر و ناحیه زیر بغل نیز چربی انباشته شده دارند، مناسب بوده و با داشتن بندهای قابل تنظیم بهتر بر روی بدن ثابت مانده و هیچ محدودیتی برای پوشیدن لباس های پشت ‌باز به وجود نمی آورد.

گن ساعت شنی ۶ قزنه شکمی ۹ فنره

این گن در چهار سایز مختلف طراحی شده و با اندازه گیری دور شکم می توانید مناسب ‌ترین آن را تهیه کنید و از آن در زمان های تمرین ورزشی و پیاده روی به راحتی می توان استفاده کرد.

گن ساعت شنی ۶ قزنه تاپی ۹ فنره

این گن با داشتن بندهای قابل تنظیم مناسب برای فعالیت های ورزشی و کارهای روزانه و محل کار بوده و برای افرادی که چربی زیر بغل و پشت دارند مناسب تر است.

گن ساعت شنی ۶ قزنه شکمی ۲۵ فنر

این گن با داشتن ۲۵ فنر استیل انعطاف‌ پذیر از جمع شدن جلوگیری کرده و به فرم دهی بهتر شکم و پهلو کمک می نماید. داشتن ۶ ردیف قزن کمک می کند تا برای مدت طولانی تر و کاهش سایز بیشتر از این گن استفاده شود. این گن از زیر سینه تا استخوان لگن را پوشش می دهد و برای همه سایزها و اندام ها مناسب می باشد.

گن ساعت شنی ۶ قزنه تاپی ۲۵ فنره

در روی این گن نیز شش ردیف قزن و ۲۵ ردیف فنر استیل انعطاف پذیر وجود داشته که در جمع شدن چربی های کتف، کمر، شکم و پهلو تاثیر بیشتری می گذارد. زیرا با داشتن بندهای قابل تنظیم بر روی بدن بهتر قرار گرفته و جزء پرطرفدارترین نمونه گن های ساعت شنی است.

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر | گن لاغری | گن ساعت شنی

نتیجه گیری

لاغری سریع فقط با استفاده از روش های استاندارد و اصولی صورت می ‌گیرد و آشنایی با سه گام تا کاهش وزن موثر می تواند یک بار برای همیشه منجر به کاهش وزن استاندارد و ماندگار شود. پس با کمک برنامه غذایی دقیق، ورزش مناسب و استفاده از گن های ساعت شنی روند لاغری خود را به شکل بهتری دنبال کنید.

برای سفارش از  فروشگاه سایت فیت گن  در خدمت شما سروران هستیم.
پیج اینستاگرام: fitgen.ir@
شماره تماس: ۰۹۱۰۹۴۶۶۶۲۶

 

دیدگاهی در مورد “لاغری آسان | ۳ گام تا کاهش وزن موثر

 1. ساناز گفت:

  سلام
  واقعا استفاده از گن های ساعت شنی تو لاغری موثره ؟ باعث کاهش سایز شکم پهلو میشه؟

  1. پشتیبان سایت گفت:

   باسلام و احترام ساناز عزیز!
   بله تمام مشتریان ما از کیفیت و عملکرد شگفت انگیز این گن بسیار راضی و خوشحال هستند از طریق پیج اینستاگرام ما می توانید نظرات و رضایت مشتریان فیت گن را مشاهده نمایید:-)

   باتشکر از نظر خوب شما

 2. شیرین قاسمی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من بعد از عمل جراحی زیبایی دکتر بهم توصیه کرد از گن های ساعت شنی برای لاغری بیشتر شکم پهلو استفاده کنم
  واقعا عالی بود خیلی خوب جمع کرد شکمم رو ! حتما توصیه میکنم به همه

  1. پشتیبان سایت گفت:

   باسلام و احترام شیرین عزیز!
   بله بسیاری از جراحی های زیبایی پس از آن نیاز به بستن گن های ساعت شنی دارد. خوشحالیم که در این مسیر توانسته ایم شما را یاری دهیم.
   از اینکه فیت گن را به دوستان خود معرفی می کنید بسیار خرسندیم 🙂
   باتشکر از نظر خوب شما

 3. محمودی گفت:

  سلام از چه رژیم غذایی برای لاغری استفاده کنیم ؟

  1. پشتیبان سایت گفت:

   باسلام و احترام
   در مقاله بالا توضیحات کامل داده شده است ولی جهت تسریع در روند لاغری می توانید از محصولات لاغری فیت گن نیز همراه با رژیم لاغری خود استفاده کنید

   باتشکر از نظر شما

 4. محمد گفت:

  اینا همش الکیه اگر کسی قرار بود با این روش های لاغری تو سه روز وزنش کم بشه دیگه کسی باشگاه نمیرفت !

  1. پشتیبان سایت گفت:

   دوستت عزیز با سلام و درود
   برخی از مشتریان ما از مربیان حرفه ای در زمینه بدنسازی و زیبایی اندام هستند! و تمام رضایت مشتریان ما کاملاً واقعی و حقیقت دارد!
   حتی می توانید از طریق پیج اینستاگرام ما با مشتریان در ارتباط باشید
   باتشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *